MIESZKAĆ PIĘKNIEJ

MIESZKAĆ PIĘKNIEJ

zdjęcia: Hanna Długosz
tekst: Beata Majchrowska
projekt graficzny: Władysław Pluta
rok wydania: 2008
256 stron
295 barwnych fotografii
format: 240 x 330 mm
oprawa twarda z obwolutą
ISBN 978-83-88279-17-1

Album prezentuje dokonania wybitnych polskich pracowni architektonicznych. Przedstawione w nim projekty to domy i mieszkania w mieście, domy pod miastem oraz domy wakacyjne. Potwierdzają one, że nasi twórcy znakomicie wpisują się w najnowsze światowe tendencje w sztuce projektowania. Teksty autorstwa Beaty Majchrowskiej przybliżają ciekawe zjawiska we współczesnej architekturze wnętrz i designie. Zaprezentowane w publikacji propozycje architektów i stylistów mogą być źródłem inspiracji oraz zachętą do odważnych kroków w kreowaniu własnej przestrzeni.

Publikacja wyróżniona została nominacją do nagród Konkursu Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek „Najpiękniejsze Książki Roku 2008”.

„Tak, to możliwe. Więcej – to możliwe nad Wisłą. Dziennikarka i fotografka stworzyły niezwykły album o architekturze i wnętrzach. Rzecz dotyczy wyłącznie Polski i tego, co zrealizowano w ciągu ostatnich czterech lat. Światowy poziom designu, smak i ekstrawagancja, jakiej nie powstydziliby się projektanci domów dla brytyjskich dandysów. Rzecz przełomowa, dla miłośników architektury wnętrz konieczna.”
Łukasz Modelski, Twój Styl 3/2009

„Mieszkać piękniej”- hasło, które stało się tytułem fascynującego albumu. Opublikowało go – i to jak! – niewielkie wydawnictwo Buffi specjalizujące się w eleganckich, przemyślanych edycjach. (…) Zdjęcia pokazują to, co zazwyczaj ukryte i niedostępne – dobrze zaprojektowane przez polskich architektów domy prywatne. (…) Przestrzegam przed lekturą tego albumu – może nas zacząć zżerać zawiść, zaczniemy planować zmiany, popadniemy w długi. A równocześnie gorąco do lektury namawiam, bo im piękniej mieszkamy, tym lepiej sami się czujemy.”
Grzegorz Sowula, Rzeczpospolita, 20.01.2009